(K menu)

Svoje oči používáte každý den

svoje-oci-pouzivate-kazdy-den

Češi stále podceňují preventivní péči o zrak a proto byla zrealizována osvětová kampaň, která má upozornit na rizika spojená s podceňováním pravidelného očního vyšetření. Kampaň je organizována společností Johnson & Johnson Vision Care a probíhá od 15. září do 31. října 2012. Jejím cílem je šířit osvětu o důležitosti péče o oči a motivovat veřejnost chodit na pravidelná oční vyšetření. Vrcholem kampaně bylo bezplatné orientační měření zraku a konzultace s očními odborníky. Tato akce se uskutečnila u příležitosti Světového dne zraku 11. října v prostorách pražského nákupního centra Chodov.

Součástí osvětové kampaně je i nově vytvořený informační zdroj www.zrakprozi­vot.cz. Tyto edukační stránky vznikly ve spolupráci s očními odborníky a nabízejí řadu užitečných informací o očích, jejich fungování, výživě, dále zdraví zraku, péči o zrak, ale i o vadách zraku a možnostech jejich korekce. Uživatelé se také dozvědí, co obnáší oční vyšetření, a najdou zde seznam partnerských optik a očních středisek, kterým také patří velké poděkování za aktivní účast na celé kampani.

Kampaň je podpořena billboardy, které jsou rozmístěné na dálnici D1 a v krajských městech. V Praze a v Brně jsou k propagaci využita i další velkoplošná média. Dne 2. října na nově zrekonstruované Žižkovské věži také proběhla tisková konference, která se těšila hojné účasti novinářů a měla za cíl celou kampaň mediálně podpořit. Zúčastnilo se 24 novinářů z různých periodik. Redakcím, které se nemohly dostavit, byly relevantní materiály rozeslány poštou. Díky pozitivním ohlasům se očekává řada výstupů v tištěných médií i na internetových serverech. Kromě těchto výstupů vyšel článek v příloze Mladé Fronty Dnes s názvem Oči a zrak/zuby a ústa. Kampaň byla podpořena i rozhovory ve Snídani s Novou.

ACUVUE® a Eye Health Advisor® jsou registrované ochranné známky JANSSEN PHARMACEUTICA N. V. © Johnson & Johnson Vision Care, divize Johnson & Johnson, s.r.o., 2012.

Opti 2018
Únor 2018
Po Út St Čt So Ne
« Lis   Bře »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728