Svoje oči používáte každý den

[singlepic id=51 w=280 float=right]

.[blok]
Češi stále podceňují preventivní péči o zrak a proto byla zrealizována osvětová kampaň, která má upozornit na rizika spojená s podceňováním pravidelného očního vyšetření. Kampaň je organizována společností **Johnson & Johnson Vision Care** a probíhá od 15. září do 31. října 2012. Jejím cílem je šířit osvětu o důležitosti péče o oči a motivovat veřejnost chodit na pravidelná oční vyšetření. Vrcholem kampaně bylo bezplatné orientační měření zraku a konzultace s očními odborníky. Tato akce se uskutečnila u příležitosti **Světového dne zraku** 11. října v prostorách pražského nákupního centra Chodov.

.[blok]
Součástí osvětové kampaně je i nově vytvořený informační zdroj “www.zrakprozivot.cz”:http//www.zrakprozivot.cz. Tyto edukační stránky vznikly ve spolupráci s očními odborníky a nabízejí řadu užitečných informací o očích, jejich fungování, výživě, dále zdraví zraku, péči o zrak, ale i o vadách zraku a možnostech jejich korekce. Uživatelé se také dozvědí, co obnáší oční vyšetření, a najdou zde “seznam partnerských optik a očních středisek”:http://www.acuvue.cz/zrakprozivot/seznam_stredisek, kterým také patří velké poděkování za aktivní účast na celé kampani.

.[blok]
Kampaň je podpořena **billboardy**, které jsou rozmístěné na dálnici D1 a v krajských městech. V Praze a v Brně jsou k propagaci využita i další velkoplošná média. Dne 2. října na nově zrekonstruované Žižkovské věži také proběhla **tisková konference**, která se těšila hojné účasti novinářů a měla za cíl celou kampaň mediálně podpořit. Zúčastnilo se 24 novinářů z různých periodik. Redakcím, které se nemohly dostavit, byly relevantní materiály rozeslány poštou. Díky pozitivním ohlasům se očekává řada výstupů v tištěných médií i na internetových serverech. Kromě těchto výstupů vyšel **článek v příloze Mladé Fronty Dnes** s názvem Oči a zrak/zuby a ústa. Kampaň byla podpořena i rozhovory ve Snídani s Novou.

.[malycopy]
ACUVUE® a Eye Health Advisor® jsou registrované ochranné známky JANSSEN PHARMACEUTICA N. V. © Johnson & Johnson Vision Care, divize Johnson & Johnson, s.r.o., 2012.

[nggallery id=6]