Smuteční oznámení – Miloslav Víšek

S politováním oznamujeme, že dne 17. listopadu 2021 zemřel pan Miloslav Víšek. Poslední rozloučení proběhne 25. 11. 2021.

“Pan Miloslav Víšek byl před rokem 1989 dlouholetým členem české optické rodiny. Byl studovaný optik a optometrista. Rovněž  byl členem SČOO. Pracoval jako vedoucí Krajské správy oční optiky pro tehdejší Východní Čechy. Zasloužil se o několik podstatných zlepšovacích návrhů v zásobování a systému řízení tehdejší Krajské správy. Za jeho působení byl otevřen Dům služeb oční optiky v Pardubicích, kde se prováděly služby na vysoké  úrovni v oboru oční optiky, velmi se přičinil při  zbudování a otevření tehdejší receptové brusírny ve Starých Čivicích a další významné věci v oboru.

Po roce 1989 založil optické firmy pod souhrným jménem INEKO, a to Ineko-optik s.r.o., Optika-Ineko s.r.o., Ineko- optika v.o.s. a byl společníkem v ještě dalších optických firmách.

Velmi rád se setkával s kolegy z oboru za účelem besed a výměny zkušeností. Byl “otcem” každoročních setkání ve Špindlerově Mlýně v hotelu Arnika při pořádání kontraktačních výstav a setkání s optiky a pracovníky v oční optice.

Svým celoživotním dílem v oboru oční optiky se zařadil mezi nejvýznamější osobnosti tohoto oboru . Velmi dbal na vzdělávání pracovníků v oční optice, firma Ineko-optik  převzala a znovuotevřela Vyšší odbornou optickou školu a provozuje její činnost v Pardubicích dodnes.

Obor oční optiky byl pro pan Víška celoživotním posláním, kterému věnoval většinu svého času a života.

Pan Miloslav Víšek nás navždy opustil dne 17.11 2021 v dopoledních hodinách. Čest jeho památce!!!”

Zbyněk Víšek, syn a jednatel fy Ineko

 

Sdílejte tento příspěvek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napsat komentář