Jak je to s dálkovým studiem optometrie v Košicích na Slovensku… platí diplom v ČR?

Dotaz:
Jelikož žiju a pracuju jako optička částečně na Slovensku, uvítala jsem možnost dálkového kurzu optometrie v Košicích. Nevím ale, jestli mi diplom z kurzu bude pak platit také v Česku, kde také chci v budoucnu opět začít pracovat.

Odpověď:
V souvislosti s několika dotazy na nové informace o dálkovém studiu optometrie na Slovensku zjišťovalo SČOO podrobnosti.
Studium je koncipováno pro podmínky Slovenska, je ve formě dálkového studia. Absolvent získá status Diplomovaného optometristy. Nejsou známé detailní studijní plány. Nejspíše však nebude profil absolventa na této škole kompatibilní s evropským pojetím optometristy v žádné části profilu absolventa. Z toho důvodu toto studium s vysokou pravděpodobností nesplňuje požadavky na kvalifikaci nelékařského zdravotnického oboru optometrie v podmínkách České republiky, které je nutno získat v absolvováním vysoké školy s příslušnou akreditací MŠMT se souhlasným stanoviskem MZ.

Společenstvo bude situaci dále monitorovat a po přístupu k detailním studijním plánům požádá o stanovisko kompetentní orgán v ČR k tomuto typu vzdělání a uplatnění absolventů v podmínkách ČR.

Základní informace o dálkovém studiu optometrie na Střední zdravotnické škole Moyzesova v Košicích naleznete ZDE.

Sdílejte tento příspěvek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napsat komentář