Konání kongresu OPTOMETRIE-OPTIKA 2018 v září v Praze se ruší

Bohužel, musíme oznámit, že jsme byli nuceni zrušit konání našeho 13. národního kongresu OPTOMETRIE-OPTIKA, který jsme připravovali na 22. – 23. září 2018 v Praze na ČVUT.

Měli jsme pro Vás připravený tradičně kvalitní odborný program, catering, party v atraktivním prostoru za doprovodu jazzové kapely a DJs a spoustu dobré energie… přípravy se již začínaly finalizovat. Vyskytly se však dvě zásadní změny.

Před třemi týdny se vyskytl fatální problém s již dohodnutou rezervací ubytování, a to navíc na dvou místech zároveň… jak u finančně výhodného ubytování na studentských kolejích, tak i u finančně velmi příznivě vyjednaného ubytování v nejbližším hotelu.
Snažili jsme se sehnat náhradu, ale září je turisticky vrcholná sezóna v Praze. Zajistit ubytování pro cca 350 osob v blízkosti nebo rozumné dojezdové vzdálenosti od ČVUT a navíc finančně realistické, se nám již nepodařilo.
Nemůžeme samozřejmě alibisticky zvát účastníky na kongres, když jim nemůžeme poskytnout adekvátní ubytování. 

Dalším důvodem pro rušení akce je také snížený zájem o kongres ze strany optiků a optometristů, související se zrušením povinnosti získávání vzdělávacích bodů – kreditního systému. Během posledního roku je to jev plošný, pochopitelný a zároveň však varovný. Optometrie je mladý, prudce se vyvíjející obor, nyní v ČR velmi kvalitně vzdělávaný. Tři naše univerzity připravují však odborníky výborně pouze na vstup do profese. Obchod prochází v současnosti v naší zemi konjunkturou, oboru se daří, oční optiky prosperují, a proto zřejmě považují dnes nepovinné vzdělávání svých zaměstnanců za zbytečné. Růst však logicky nebude trvat věčně. Neexistence celoživotního vzdělávání by měla i ze střednědobého pohledu zásadní vliv na snížení kvality provozování oboru a tím na jeho reputaci, pozici ve společnosti a následně prosperitu.

Při valné hromadě SČOO, která měla proběhnout při kongresu, a kterou jsme tedy také museli odložit na podzim, proto nabídneme prostor na diskuzi na toto zásadní téma celoživotního vzdělávání optiků a optometristů v naší zemi. K situaci se musíme postavit čelem.

Z uvedených důvodů tedy akci urychleně a s dostatečným předstihem rušíme.

Všem přihlášeným účastníkům samozřejmě vrátíme již zaplacené poplatky.
Děkujeme všem přednášejícím a sponzorům, kteří byli připraveni akci svým know-how a financemi opět podpořit.

Je nám samozřejmě velmi líto, že se nám 13. ročník našeho tradičního národního vzdělávacího kongresu letos nepodaří zorganizovat
… podívejme se tedy alespoň na úspěšný kongres loňský – ZDE.

Děkujeme za pochopení.
Zachovejte nám prosím přízeň, v organizaci odborných vzdělávacích aktivit budeme pokračovat!

Těšíme se také na zmíněnou diskusi s vámi o celoživotním vzdělávání našeho oboru při valné hromadě SČOO na podzim. Pozvánku na valnou hromadu zveřejníme s dostatečným předstihem.

Sdílejte tento příspěvek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napsat komentář