Metodika pro oční optiky a Metodika pro optometristy – aktualizované verze 2021

aktualizovaný přehled nejdůležitějších právních předpisů pro náš obor

Zveřejňujeme nyní nové on-line verze obou Metodik, které zapracovávají všechny legislativní změny za poslední tři roky, samozřejmě včetně nového zákona pro zdravotnické prostředky (MDR), regulace reklamy a dalších aktuálních změn – ZDE.

Obě aktualizované Metodiky byly představeny po úspěšném ukončení Valné hromady SČOO, která proběhla v sobotu 18. září 2021 v Praze.

K novým Metodikám jsme také natočili praktickou video-prezentaci, ve které Vám Mgr. Jan Zahálka jednoduše vysvětlí všechny aktualizované informace (oproti starším verzím Metodiky) – ZDE.

Co jsou Metodiky a jejich historie?:
V roce 2016 se Společenstvo rozhodlo pro své členy zevrubně setřídit a vysvětlit práva a povinnosti provozovatelů očních optik i optometristů dle dotčených právních předpisů, a to v podobě dvou obsahem zcela unikátních a graficky přehledně zpracovaných a prolinkovaných brožur – 18 stránkové “Metodiky pro oční optiky” a 30 stránkové “Metodiky pro opometristy”.
V roce 2016 tak vznikly první verze Metodik.

V září 2018 pak, s ohledem na měnící se legislativu, vytvořilo Společenstvo jejich aktualizované verze.

Nyní, s ohledem na zásadnější změny v legislativě (MDR, regulace reklamy pro zdravotnické prostředky a další), vypracovalo a předkládá členům aktuální verze obou Metodik účinných k 1. září 2021.

V Metodikách je možné nalézt přehled všech nejdůležitějších právních předpisů, a to jak pro provozování profesí, tak i pro podnikání, včetně vysvětlení průběhu možných kontrol ze strany veřejných institucí a mnoha dalších přínosných i nezbytných informací a odkazů.

Tisk obou Metodik pro naše členy, s ohledem na finanční náročnost, nyní zvažujeme a řešíme.

Sdílejte tento příspěvek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napsat komentář