Společnost Veletrhy Brno a.s. se ohrazuje proti zavádějícímu titulku serveru Novinky.cz „Veletrhy Brno jsou na pokraji krachu“

Článek původně vyšel pod titulkem “Brno nechce na výstavišti kolotoče” a vyzněl jako podpora veletržního byznysu v Brně. Bohužel, o týden později pak novináři použili stejný text a opatřili jej výše uvedeným negativním titulkem. Na základě intervencí BVV byl titulek ze serveru odstraněn a opět nahrazen původním – viz ZDE)

Citujeme prohlášení společnosti Veletrhy Brno a.s. k tomuto:
“Společnost Veletrhy Brno a.s. se ohrazuje proti zavádějícímu titulku serveru Novinky.cz „Veletrhy Brno jsou na pokraji krachu“ a podobným mediálním výrokům, které vyvolaly negativní reakce našich partnerů a zákazníků.
Společnost hospodaří dlouhodobě se ziskovým výsledkem a optimálními poměry firemních ekonomických ukazatelů. Hospodaření společnosti je zajišťováno bez jakýchkoliv dotací z vlastních zdrojů s minimálním podílem zdrojů cizích. Má vytvořeny dostatečné rezervy a likviditu, která dlouhodobě zajišťuje splácení všech závazků. Vedení společnosti přijalo nekompromisní úsporná opatření, která zajišťují funkční stav společnosti až do uvolnění opatření ze strany státu. Plánované akce roku 2021 jsou připravovány ve standardním režimu.
Veletržní a kongresový sektor byl jako první uzavřen a zůstává jako poslední, kterému mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví od března neumožňují realizovat plnohodnotné veletržní, kongresové, firemní a další akce. De facto zákaz podnikání má velmi negativní vliv na hospodaření společnosti, což ale neznamená, že společnosti není schopná krizovou situaci ustát.”

Sdílejte tento příspěvek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napsat komentář