Veletrh Silmo Paris 2022

zpráva z veletrhu > foto-report > vítězové soutěže Silmo D’Or

SILMO 2022

 

Koncem září proběhl veletrh SILMO Paris 2022, který byl dobrou zprávou pro celý optický svět

Vedení Silmo bylo s veletrhem velmi spokojeno, a to zcela oprávněně. Zúčastnilo se ho 750 vystavovatelů a 27 000 návštěvníků, a to celkem ze 146 zemí. Veletrh byl – co do plochy, počtu vystavovatelů i návštěvníků – sice 80 % nadprůměrného veletrhu z předcovidového roku 2019, ale oněch zbývajících 20 % bylo v minulosti tvořeno převážně vystavovateli a návštěvníky z Číny a Ruska, tedy ze zemí, které se dnes bohužel nachází v lock-downech a ve válečné izolaci. Úspěch zářijového Silma nasvědčuje tomu, že se optický svět zotavil z covidového období, brýle a vše související se vyrábí a prodává nebo-li že vše v naší profesi běží a vyvíjí se pozitivně.

 

 

Studenti na Silmo 2022

Nám, jako profesní organizaci, udělala doopravdy velikou radost účast asi osmdesáti studentů s učiteli dvou našich středních optických škol. Je velmi potěšující vidět, že naši učitelé vyváží budoucí optiky a optometristy za zkušenostmi a inspirací do světa, což logicky povýší a obohatí profesní budoucnost u nás doma. Za iniciaci těchto zájezdů děkujeme společnosti Active Communication nebo-li Zastoupení francouzských veletrhů v ČR.

 

Společenstvo společně s vedením BVV na Silmu jednalo a sbíralo zde jak inspiraci pro zatraktivnění, tak i kontakty pro mezinárodní posílení nadcházejícího veletrhu OPTA 2023, který by tedy měl proběhnout opět v plné síle.

 

DOPROVODNÉ AKTIVITY PŘI VELETRHU SILMO

SILMO NEXT

Jak může technologie způsobit revoluci v odvětví optiky a brýlí o 180°, od cihel po kliknutí, od chytrých brýlí po Metaverse? Progresivní prezentace a výstava v prostoru SILMO Next přivítalo diskuse a debaty s profesionály a společnostmi, které odhalily budoucí perspektivy fyzického, virtuálního a propojeného světa:

Othman Chiheb ze společnosti Microsoft, Virginie Corbasson z Carlin Creative Studio, Alexandre Cado z OuiVu, Marc Adamowicz z LightVision, Romain Afflelou z Cosmo Connected, Jean Sahler z EssilorLuxottica, Paul Morrow z Morrow Optics, Yoann Aretz z DoctoLib, Bo Benjamin Hakoun z Fitting Sophie Mulsant z Arkemy, Alireza Parandian z Materialise, Esteban Villalon z Lavoisier Composites, Matthieu Lépine z Brand Ambassador a Alice Villafranca, Alex Ganvo a Éloïse Minder z l’Institut de Chalon.

V prostoru SILMO Next bylo představeno také THE TRENDS FORUM, které vystavilo 120 brýlí vybraných z kolekcí vystavovatelů. Recenzi čtyř hlavních trendů roku 2023 najdete a v 31. vydání digitálního magazínu Trends by SILMO.

 

SILMO Academy

SILMO Akademie, přední vědecké sympozium veletrhu, se zabývá společenskými otázkami v rámci oboru a školí optiky a optometristy ve znalostech a pokroku dosaženém v optických a oftalmologických oblastech.

Tento 11. ročník byl tematicky zaměřen na aktuálními problémy: krátkozrakost a význam dobrého zraku u stárnoucí populace. Profesoři, lékaři, vědci a lektoři se podělili o svou výzkumnou práci a osvětlili široká témata.

 

MOF : MEILLEURS OUVRIERS DE FRANCE LUNETIERS (ŘEMESLNÍ VÝROBCI BRÝLÍ)

Každý rok přicházejí Meilleurs Ouvriers de France, aby se podělili o svou vášeň pro řemeslo, podpořili národní soutěž Meilleurs Ouvriers de France a zvýšili povědomí o řemeslném mistrovství při zhotování brýlí.

Tím, že předvádí své umění a know-how v prostoru stylizováním jako vybavená optická dílna, také propagují École des Meilleurs Ouvriers de France Lunetiers (vzdělávací instituci v Morez).

 

SOUTĚŽ OPTICKÉHO DESIGNU SILMO

Soutěž Optical Design Competition, novinka roku 2022, měla za cíl stimulovat tvorbu a inovace a odhalit budoucí talenty, které budou navrhovat brýle zítřka. Tato mezinárodní soutěž je otevřena všem studentům starším 18 let, kteří jsou v současné době zapsáni do designového programu a kteří mohou prokázat, že již dokončili alespoň tři roky vysokoškolského nebo ekvivalentního vzdělání.

Adi Abramov, student Shenkar College of Engineering a Design and Art v Ramat Gan v Izraeli, je zodpovědný za projekt “Unfoldable. X”. Tyto optické a sluneční brýle s minimalistickou a ostrou estetikou, vyrobené z recyklovaného plastu, bez šroubů a pantů, založené na stranicích odnímatelných jednoduchým gestem (pohybem), a to díky technické a důmyslné X konstrukci, letos jednomyslně zvítězily v hlasování poroty.

 

PŘÍŠTÍ SILMO >> proběhne od 29. září do 2. října 2023

 

VÝSLEDKY SILMO D’OR
– soutěž probíhající při veletrhu SILMO –

Ceny tohoto 29. ročníku SILMO D’OR udělila Amélie Morel, předsedkyně SILMO Paris, a Jun Gobron, předseda poroty, designér s otevřenou myslí, interiérový architekt a nápaditý pragmatik.

VÍTĚZOVÉ V JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍCH

Silmo Catering

*

DĚTI > společnost Odette Lunettes s modelem « Cadet » (BEL)

Odete Lunettes

Odette Lunettes představila Cadet 1, první model z Kolekce 3D tisku, věnované dětem ve věku 8 až 12 let. Cadet 1 je brýlová obruba se solárním klipem, které do sebe zapadají jako stavební hra, aby bylo nošení brýlí zábavnější. 3D tisk umožňuje Odette Lunettes překročit limity tradičních brýlových technik při použití materiálu, který je dokonale vhodný pro děti díky své pevnosti, pružnosti a skvělým ekologickým vlastnostem.

*

SPORT > společnost OUT OF s modelem « Bot s čočkami IRID » (ITA)

OUT OF

Sluneční brýle Bot jsou schopny přizpůsobit svůj odstín zatmavení podle okolního světla za méně než 1 sekundu, bez použití baterií, a pokrývají všechny odstíny mezi 17% a 42%. Brýlová čočka je vyrobena ze solárního článku, který napájí čip a speciální LC fólii. Čip neustále pracuje na přizpůsobení odstínu LC na základě světelných podmínek. S touto technologií jsou schopni využít pouze energii, která pochází ze slunce, a dosáhnout dokonale jednotné čočky bez zkreslení.

*

VISION > společnost SHAMIR s modelem « Shamir Metaform » (ISR)

SHAMIR

Shamir Metaform je převratná a ekologicky zodpovědná výrobní technologie, která na bezprecedentní úrovni vylepšuje mechanické a fyzické vlastnosti čoček, jako jsou pevnost, hmotnost a tloušťka. Metaform také přináší revoluci do procesu AR Coating. Jediným krokem k rychlejšímu, kosmetičtějšímu, spolehlivějšímu a odolnějšímu výsledku:
– Čočky až 18x odolnější, o 40 % tenčí a lehčí, odolný a estetický povlak bez Newtonových kroužků
– Rychlá výroba s efektivním využitím zdrojů, jako např. u vody až 95 %.

*

LOW VISION > společnost VOXIWEB s modelem « VoxiVision » (FRA)

VOXIWEB

Na základě AI (umělé inteligence) je VoxiVision schopen číst jakýkoli typ textu na jakémkoli médiu a v mnoha jazycích. VoxiVision se svými koncentrovanými inovacemi nově definuje čtecí přístroj za dostupnou cenu:

  • Mimořádně spolehlivé a rychlé rozpoznávání textu (< 1 s)
  • Detekce rukopisu
  • HQ syntéza hlasu
  • Automatické čtení
  • Plně ovladatelné hlasem nebo jednoduchými gesty
  • Skutečně přenosné a použitelné kdekoli

*

OPTICKÁ OBRUBA “ZNAČKY” > společnost DE RIGO s modelem « Philipp Plein VPP081 » (ITA)

DE RIGO

Výrazný styl vyrobený z exkluzivního acetátu s mramorovým efektem – ikonický prvek značky – ve 3 barevných variantách. Fazetovaná přední část v geometrickém tvaru a velké stranice s kovovým zlatým efektem.

*

SLUNEČNÍ BRÝLE “ZNAČKY” > společnost ADCL s modelem « CL5108 134 » – Christian Lacroix (FRA)

ADCL

Snový svět C. Lacroix s dámskou obrubou slunečních brýlí. Tato obruba slunečních brýlí je skutečnou mozaikou tvarů a barev a nabízí originální design s nadměrně velkou acetátovou přední částí a tenkými vlnitými stranicemi z nerezové oceli. Tradiční acetátová obruba je jedinečná a nabízí jemnou směs geometrických a květinových vzorů pro barevný, ženský a elegantní vzhled.

*

TECHNOLOGICKÉ INOVACE V BRÝLÍCH > společnosti PHIBO EYEWEAR a SO’CLASS s modelem « 1.618 O » (FRA)

PHIBO EYEWEAR x SO'CLASS

Společnosti Phibo Eyewear a So’Class představily výsledek své spolupráce, modelovou sérii „1.618 O“. Brýle jsou jako první svého druhu vybavené koncovkami stranic “Inside” vytvořenými společností Phibo Eyewear. Ergonomický tvar a jedinečný design tohoto biokompatibilního revolučního montážního systému ze silikonové pryže poskytuje nositeli brýlí výjimečné uchycení na hlavě a zabraňuje sklouzávání za všech okolností.

*

TECHNOLOGICKÉ INOVACE V PROPOJENÝCH PRODUKTECH > společnost SKUGGA TECHNOLOGY AB s modelem « SKUGGA TECHNOLOGY » (SWE)

SKUGGA TECHNOLOGY

Integrovaná platforma založená na patentovaném modulu umožňující komunikaci a výměnu dat mezi brýlemi a chytrým telefonem/cloudem s naprostou integritou soukromí osobních údajů.

*

SLUNEČNÍ OBRUBA “NÁVRHÁŘ BRÝLÍ” > společnost MASAHIRO MARUYAMA s modelem « Kintsugi MM-0078 » (JPN)

MASAHIRO MARUYAMA

Kintsugi: nepravidelné linie opravené japonské keramiky. Kintsugi metoda krásně oživuje rozbitou keramiku a stává se součástí výsledného designu. Linie vytvořené Kintsugi přinášejí obrubám nový prostor. Kintsugi také vyjadřuje ducha japonské estetiky Wabi Sabi, vnější krásu Wabi Sabi a hledání krásy. Přední linie působí elegantním a odvážným dojmem zároveň.

*

OPTICKÁ OBRUBA “NÁVRHÁŘ BRÝLÍ” > společnost KIK & KIRK s modelem  « Thor in Citrus z kolekce Centiles » (GBR)

Kirk & Kirk

Kolekce Kirk & Kirk vyrobená ve Francii je jedinou kolekcí na světě, která je ručně vyrobena z akrylu. Laminací dvou doplňkových barev je, navzdory své výrazné tloušťce, tato krásná obruba tak lehká, že téměř nic neváží a je radost jí nosit. Tento model, Thor, přináší vintage dotek z 80. let, ale v hypermoderním stylu.

*

PRVNÍ CENA VELETRHU > model Karma – společnosti PARASITE DESIGN (FRA)

Obruby Karma, prezentované jako “ozdoby obličeje”, zvýrazňují vzhled jejich „nositelů“. V kombinaci se šperky se každá stává jedinečným kouskem, na půli cesty mezi brýlemi a šperky na obličej. Obrubu lze kombinovat s různými velikostmi a styly doplňků: náhrdelník, náušnice, přívěsky, náramky a ozdoby na obličej. Množství kombinací je v souladu s nastupujícím trendem obličejových šperků. Karma se podílí na futuristickém přístupu k luxusu a šperkům.

*

CENA POROTY > model Xenon – společnosti NEUBAU Eyewear (AUT)

V rámci letošní speciální edice „Transition“ se modely Xenon a Neon prezentovali futuristickým designem, zrcadlovými čočkami a vysoce kontrastním barevným schématem. Přesto to není jen jejich vzhled, který dělá tyto sluneční brýle futuristickými. Jsou také vyrobeny pomocí ultramoderních udržitelných technologií. Každý pár je vytištěn v 3D-tiskárně pomocí vlastního 100% rostlinného materiálu, natural3D. Vrcholem je lineární titanový prvek, fascinující detail, který dodává barevnou jiskru.

<<>>

 Silmo Angels

Sdílejte tento příspěvek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napsat komentář