Zakončili jsme virtuální výstavu OPTINFO

poděkování za účast a informace o návštěvnosti virtuální výstavy OPTINFO:

Vážení kolegové,

ukončili jsme na našem webu OPTINFO (k 31. 7. dle původního nastavení akce). Tato akce nezpůsobila samozřejmě žádný poprask na profesní scéně, ale dle analytických údajů na našem webu nebylo sledování akce zanedbatelné.

Přečtěte si uspokojivý výstup z analytiky našeho webu od našeho IT odborníka:

„Optinfo mělo za celou dobu celkem 1.123 zobrazení s průměrnou dobou procházení 3 minuty a 28 vteřin. Procento odchodů je 25,57 %.  Celkem se na akci pohybovalo 873 unikátních uživatelů (1 unikátních uživatel = 1 člověk).
Procento odchodu značí, že pouze 25,57 % uživatelů odešlo na stránce „OPTINFO“ z webu. Zbytek uživatelů tak pokračoval v procházení ostatních podstránek OPINFA nebo jiných stránek webu. Toto číslo lze považovat za relativně malé, což je pozitivní.
Na základě těchto dat lze usoudit, že uživatelé na stránce trávili dostatek času na to, aby je podrobně prošli, ale také to, že třeba na videa koukali již na platformě Youtube.
Dále je potřeba zmínit, že v rámci ochrany osobních údajů (GDPR) je na webu požadavek na souhlas. Lidé, kteří neudělili souhlas se sběrem analytických údajů, jejich sběr odmítli nebo na výzvu povolení nereagovali vůbec (neklikli ani na „souhlasím“ nebo „nesouhlasím“) nejsou v této statistice započítány. Na základě dat, které byli před zavedením tohoto opatření podle GDPR lze usuzovat, že návštěvnost mohla být ve výsledku 2-3 větší.“

V každém případě Vám děkujeme, že jste akci navštívili a samozřejmě všem vystavujícím, že se svojí společností akce OPTINFO zúčastnili.

V případě zájmu obchodních společností a s ohledem na situaci ve společnosti (covid a  možnost/nemožnost konání výstav a kongresů apod.) můžeme akci, v technicky vylepšené formě opakovat.

Vzdělávací videa jsme po ukončení akce přesunuli na web SČOO, kde je mohou dále shlédnout členové SČOO.

Co bylo OPTINFO?
Naštěstí, i v chaotické a nejisté době coronavirové nákazy a souvisejících opatření náš obor jako celek v podstatě dobře prosperuje. Optici a optometristé však bohužel neměli v posledním roce a půl možnost získávat odborné znalosti na vzdělávacích akcích, ani informace o novinkách na trhu na výstavách. Společnosti podnikající v oboru měly omezené možnosti propagačních a obchodních aktivit, ve smyslu přímého hromadného oslovení optiků a optometristů. Navíc, i přes rozvolnění hygienických opatření a umožnění setkávání (a částečně snad i kvůli nim) výhledy na organizování akcí s větším počtem účastníků v blízké budoucnosti nevypadají stále ještě příliš jistě a optimisticky a zůstávají na úrovní „co se bude dít? … uvidíme.“

Jelikož smyslem existence Společenstva je podpora zdravého fungování oboru, tak jsme v rámci daných možností na našem webu www.scoo.cz od 1. června spustili alespoň virtuální výstavu nazvanou OPTINFO. Ta byla v podstatě informačním rozcestníkem, kterým se návštěvníci mohli přehledně a jednoduše proklikat k novinkám na optickém trhu, tedy k prezentacím společností (jejich virtuálním výstavním stánkům). V rámci výstavy jsme zveřejnili také několik zajímavých odborných vzdělávacích a informačních video-prezentací.

Sdílejte tento příspěvek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napsat komentář