SČOO Koronavir poradna 4: Zprávy SČOO březen 2020/3

SČOO poradenství v době KoronaviruCOVID-19 a související děníRespirátory a roušky pro oční optiky?POSUNUTÍ TERMÍNU – Valná hromada, kongres SČOO a SILMO Showroom Praha v Galerii Mánes v Praze

Vážené kolegyně, vážení kolegové, členové SČOO,

zdravíme Vás v této nelehké a bezprecedentní době a posíláme Vám aktuální informace, které se týkají samozřejmě především profesní situace v době Koronaviru, a dále informace o posunutí termínu konání valné hromady a vzdělávacího kongresu, které byly naplánovány na konec dubna. Vše jsme stále připraveni uskutečnit v květnu, ale samozřejmě to zatím není možné.

Nouzový stav způsobený šířením virové nákazy nám samozřejmě všem nesmírně zkomplikoval existenci a podnikání. Situace je nejistá, nejasná a neustále se mění a vyvíjí. Vše sledujeme, působíme na zákonodárné a ostatní orgány a snažíme se nastavovat ideální podmínky pro fungování profese nyní i v nejbližší budoucnosti. Poradenství, které zveřejňujeme samozřejmě vychází z předpokladu, že bude platit stávající právní systém a že své současné sliby a prohlášení vlády budou v budoucnu naplněny.

Naše poradenství jsme se díky situaci rozhodnuli poskytovat na webu otevřeně všem, tedy i nečlenům Společenstva, věříme že naši členové s tímto souhlasí.

Přizpůsobme se, buďme stateční, soudržní a při plánování budoucnosti vsázejme především sami na sebe.

Berme také za jisté privilegium, že byly oční optiky ponechány vládním nařízením i v takto vážné celospolečenské situaci otevřené, spolu s pouze několika jinými základními a nezbytnými službami.
Lepší propagaci a zviditelnění oboru je téměř těžké si představit. Ano, je pravda, že stát nám k tomu velmi nezodpovědně není schopen poskytnout odpovídající a nezbytné ochranné prostředky. Přesto bychom apelovali na to, abyste provozovny nezavírali a poskytovali služby našim spoluobčanům a pomohli tak také celé profesi toto období ve zdraví a aspoň v minimální prosperitě přečkat.

Budeme Vám v maximální možné míře nápomocni.

Zvládneme to!

Vaše představenstvo a kancelář SČOO

Přečtete si Zprávy SČOO ve webovém prohlížeči

Sdílejte tento příspěvek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napsat komentář