Rozhodnutí MZ ČR a ČSSZ ve věci “ČSSZ a kontroly Antivirus C”

Vážení kolegové,

nedávno jsme Vás informovali, že se některá územní pracoviště ČSSZ jala kontrolovat a pokutovat konkrétní oční optiku a došlo (prozatím předběžně) k absurdnímu závěru, že u oční optiky mohlo dojít k zakázanému souběhu podpory z Antiviru C a kompenzační vyhlášky ze zdravotního pojištění.
Naše dřívější informace – ZDE.

Po právním rozboru jsme považovali věc za zřejmý omyl a nepochopení ze strany ČSSZ. Na ředitelství ČSSZ jsme proto napsali dopis, ve kterém jsme požádali o vnitřní instrukci směrem do krajů tak, aby ČSSZ zbytečně neplýtvala silami a časem (jejich i optiků) na kontrolách v očních optikách.
ČSSZ potvrdila náš názor na věc, tedy že “u nich” docházelo k nesprávnému pochopení situace. Jejich odpověď (dopis), kterou můžete při vlastních obdobných komplikacích použít – ZDE.

Zároveň jsme poslali dopis vysvětlující situaci na MZ ČR a požádali je o jejich názor. MZ ČR potvrdila náš názor na věc, tedy že si jednotlivá OSSZ zákon chybně interpretují. Tento dopis můžete případně pro komunikaci s ČSSZ take použít – ZDE.

I pro Vás jsme připravili vzorový vysvětlující dopis, který po doplnění doporučujeme odeslat (nebo předat) na ČSSZ v případě, že by se Vaše optika dostala do komunikace s ČSSZ – viz dřívější informace.

Dřívější související příspěvky z našeho webu >>

ČSSZ a kontroly Antivirus C

 

Sdílejte tento příspěvek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napsat komentář