ČSSZ a kontroly Antivirus C

kontroly a pokuty zakázaného souběhu podpory z Antiviru C a kompenzační vyhlášky ze zdravotního pojištění

Vážení kolegové,

bohužel jsme se již setkali s konkrétním případem, kdy se územní pracoviště ČSSZ jalo kontrolovat a pokutovat konkrétní oční optiku a došlo (prozatím předběžně) k absurdnímu závěru, že u oční optiky mohlo dojít k zakázanému souběhu podpory z Antiviru C a kompenzační vyhlášky.

Jedná se vlastně o pokračování dopisu, který byl ze strany ČSSZ hromadně rozesílán v únoru a kvůli kterému jsme si vyměnili několik dopisů přímo s ředitelstvím ČSSZ – ZDE.

Především bychom vás chtěli uklidnit – jde o nesmysl: oční optik ani optometrista nejsou, ani podle zákona nemohou být příjemcem podpory podle kompenzační vyhlášky, takže jde o zřejmý omyl a nepochopení ze strany ČSSZ. Na ředitelství ČSSZ proto míří náš (SČOO) další dopis, ve kterém je žádáme o vnitřní instrukci směrem do krajů tak, aby ČSSZ zbytečně neplýtvala silami a časem (jejich i optiků) na kontrolách v očních optikách.

Zároveň jsme pro Vás připravili vzorový vysvětlující dopis, který po doplnění doporučujeme odeslat (nebo předat) na ČSSZ v případě, že by i ve Vaší optice chtěli přezkoumávat „souběh podpor“ nebo Vám dokonce vyhrožovali doplácením Antiviru a penále – ZDE.

Doufáme, že se celá situace rychle vysvětlí a ředitelství ČSSZ problém centrálně vyřeší pro celou ČR.

Dřívější související příspěvky z našeho webu>>

Pokračování -> Antivirus C a kontroly ČSSZ ?!

Antivirus C a kontroly ČSSZ ?!

 

Sdílejte tento příspěvek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napsat komentář