SČOO Koronavir poradna 1: COVID-19 a související dění

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

virová nákaza COVID-19 a související celosvětové bezprecedentní dění nás samozřejmě všechny překvapily a vzbuzují v nás obrovskou nejistotu a obavy. Je to velmi nepříjemné pro všechny. Postihuje to naše každodenní životy, samozřejmě i včetně podnikání. Nevíme nikdo co se bude dít.

Situace se neustále vyvíjí, vydávají se šokující národní a celosvětová opatření. Vše pro vás sledujeme, ale v tuto chvíli nemáme více informací než vy všichni. Jakmile je objevíme, budeme vás samozřejmě neprodleně informovat.

Asi nám všem nezbývá, než si v nelehké době, a to i přes velmi nervující zprávy z médií, uchovat zdravý rozum a přizpůsobit se situaci. Ano, není to vůbec jednoduché.

Přejeme našim členům i nečlenům, aby nákaza nikoho z nich a jejich blízkých nepostihla přímo a podařilo se jí co nejdříve potlačit, a aby se tak naše životy a podnikání co nejdříve vrátily do zdravého stavu, kterého si budeme pak nejspíše více vážit.

Naštěstí je náš obor poměrně praktický a ve společnosti potřebný, tak věříme, že to všichni nějak zvládneme a podnikatelsky přežijeme. Nic jiného nám popravdě ani nezbývá.

Zachovejme si optimismus a buďme zdraví ve všech směrech!

Odkaz na aktualizované informace

V souvislosti s aktuálním výskytem epidemie COVID-19 Ministerstvo zdravotnictví systematicky monitoruje situaci a je v úzkém spojení jak s Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), tak i s experty ze Světové zdravotnické organizace (WHO).

Ministerstvo zdravotnictví ČR aktualizuje pro občany souhrnné informace (ZDE) a přímé informace o koronaviru (ZDE).

Hospodářská komora ČR poskytuje na svých webových stránkách aktuální informace pro podnikatele v souvislosti s výskytem onemocnění Covid-19.

Kraje – distribuční místa ochranných prostředkůZDE.

SČOO proto doporučuje svým členům i nečlenům řídit se doporučeními státu a jeho orgánů, dostupnými informacemi dle vlastního výběru a názoru, zdravým rozumem a dodržovat základní hygeinické zásady a doporučení a…

… a vzhledem k tomu, že oční optiky a provozovny optometrie byly nařízením vlády ponechány otevřeny pro veřejnost, SČOO doporučuje (15. března)

  • provádět důsledně dekontaminaci vyšetřovacích přístrojů po každém vyšetření
  • stírat několikrát denně plochy podlah a pultů dezinfekčními prostředky
  • personál by měl mít k dispozici mycí gely a případně roušky a kapesníky
  • k ošetření brýlí a stojanů je možné použít UV lampy
  • omezit aplikace kontaktních čoček na nezbytně nutné
  • případně regulovat počet zákazníků v provozovně
  • sledovat vývoj situace v místě podnikání (možnost úpravy pracovní doby)

SČOO Koronavir poradna 2: Respirátory a roušky pro oční optiky?

Sdílejte tento příspěvek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napsat komentář