SČOO Koronavirus poradna 21: Mohu uplatnit snížení pojistného, i když mám smlouvu s pojišťovnou? (Antivirus C)

V souvislosti s „Antivirus C“ (odpuštění soc. pojistného) se množí dotazy ohledně podmínky, že se program nevztahuje na „Poskytovatel zdravotních služeb, jehož zdravotní služby jsou aspoň částečně hrazeny z veřejného zdravotního pojištění na základě smlouvy se zdravotní pojišťovnou…“.

Tato podmínka se na optometristy nevztahuje, byť se jedná o poskytovatele zdravotních služeb, ani na oční optiky, které sice mají smlouvu se zdravotní pojišťovnou, ale nejsou poskytovateli. Rozhodující je totiž hlavně pokračování podmínky, a sice že se jedná o poskytovatele, který „má podle zvláštního právního předpisu nárok na kompenzaci zohledňující náklady a výpadky v poskytování hrazených služeb vzniklé v důsledku epidemie onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem označovaným jako SARS-COV-2 v roce 2020“.

Tato citace odkazuje na „kompenzační úhradovou“ vyhlášku (a související speciální zákon), která lékařům kompenzuje úbytek „obratu“ po dobu mimořádného stavu. Jedná se o úpravu hodnoty bodu, různé bonusy za ošetřeného pacienta apod.

Na optiky/optometrie se proto tato výluka pro poskytovatele nevztahuje a při splnění ostatních podmínek je možno prominutí pojištění uplatnit.


Další příspěvky k tomuto zde na webu
:

SČOO Koronavirus poradna 20: Info k zákonu o prominutí pojistného na sociální zabezpečení

SČOO Koronavirus poradna 22: Mohu ještě uplatnit prominutí pojistného za červen, i když jsem již podal přehled za červen? (Antivirus C)

 

Sdílejte tento příspěvek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napsat komentář