Vzdělávání SILMO Academy během akce Víkend SČOO 2024

18. – 19. května na Novotného lávce v Praze

 

Témata vzdělávacího programu Víkendu SČOO 2024 v podání Silmo Akademie v mnoha ohledech hezky a logicky navážou na přednášky předcházející dvou ročníků této akce a budou tentokrát postaveny na skutečnosti, že oční optici a optometristé hrají velmi zásadní roli ve zvyšování kvality života svých zákazníků.

Přednášky a přednášející potvrzení k dnešnímu dni

Sportovní vidění v opticko-optometrické praxi (Michelle Beach)

Brýle musí správně sedět  – umístění obroučky a čoček při řešení myopie (Dr. Alicia Thompson)

Netolerance korekce, přeměřování a předělávání brýlí: proč k nim dochází a jak se jim vyhnout? (Prof. David Elliot)

Moderní komunikační metody v praxi: Social Media Masterclass pro oční optiky (Dr Antonia Chitty)

9 způsobů, jak zlepšit své podnikání (Julian Wiles)

Začlenění výživových a očních rad do praxe (Iwan Zanchetta)

Řízení vozidla, bezpečnost a brýlové čočky (Eva Chamorro)

Podrobnosti k přednáškám

Mnoho našich pacientů sportuje a řídí, ale poměrně málo očních optiků a optometristů využívá existující širokou škálu produktů pro specifické potřeby svých zákazníků. Často si totiž uchováváme názor, že “jedny čočky zvládnou vše”, a to i přes skutečnost, že různá existující specializovaná a individualizovaná řešení mohou být pro naše zákazníky tou nejlepší volbou. Proto nám dva specialisté pomohou prozkoumat a lépe porozumět oblastem sportovního vidění (Michelle Beach) a potřebám řidičů (Eva Chamorro).

Minulý rok se obsáhle hovořilo o řešení myopie a o tom, proč bychom se jako odborníci na zrak a vidění, měli do jejího řešení zapojit i o tom jaké produkty jsou k jejímu řešení k dispozici. Dr. Alicia Thompsonová je specialistkou na pediatrické korekční pomůcky a její rozsáhlý výzkum prokázal, že pokud obroučka nesedí správně, tak i zcela dokonalý předpis nebude účinný. Tato velmi poučná prezentace seznámí účastníky s průkopnickým výzkumem a přinutí mnoho výrobců obrouček k zamyšlení nad svými nabídkami dětských obrouček a mnoho optiků k přehodnocení svých zaběhlých návyků v poskytování brýlí dětem.

Podnikání v oblasti oční optiky není jen otázkou poskytnutí ideálních optických pomůcek, ale vyžaduje i podnikatelské a komunikační dovednosti. Tyto dovednosti nemusí být součástí běžně dostupného vzdělávání očních odborníků. Proto na akci přivítáme renomovanou autorku a optometristku Dr. Antoniu Chitty, která předá informace a doporučení, jak komunikovat profesionálněji a efektivněji pomocí sociálních médií.

Expert a stálice v mezinárodním optickém sektoru, Julian Wiles, se s účastníky podělí o 9 způsobů, jak zlepšit podnikání v oční optice, převzatých z jeho vysoce ceněné knihy pro majitele optických praxí nazvané “Myšlení povoleno”.

Již minulý rok při Víkendu SČOO v Praze přednášel profesor David Elliot z Bradfordské univerzity. Přivezeme ho zpět, aby se s námi podělil o své postřehy a myšlenky o případech netolerance předepsané korekce. Všichni známe z praxe tyto případy, které často vedou k finančně nákladným  předělávkám, narušení komunikace se zákazníky i k zbytečnému vytváření napětí mezi jednotlivými kolegy optiky a optometristy. Prof. Elliot s námi prozkoumá důkazy netolerance, opětovných refrakcí a předělání brýlí, ve smyslu proč se vyskytují a jak se jim vyhnout.

Naši zákazníci se obecně stále více a více zajímají o osobní pohodu a zdraví, a tedy i o zrakovou pohodu a zdraví svých očí. Iwan Zanchetta je přední oční optik a optometrista praktikující ve Švýcarsku. Odborně se zajímá o výživu a věří, že musíme hrát roli i v poskytování poradenství našim zákazníkům v tom, jak se mohou vyhnout onemocnění svých očí vhodným a zdravějším jídlem. Poskytne také informace o doplňcích stravy a postupech, které přispívají k zrakové pohodě a kvalitě života.

Poznámka:
Každý účastník získá možnost ročního bezplatného členství v Mezinárodní asociaci optiků (IOA), aby tak zůstal v kontaktu s vývojem naší profese po celém světě.

Sdílejte tento příspěvek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napsat komentář